Osvobození z depresí

neděle 28. září 2014

O Vlastě jsem věděla jen z vyprávění od svojí sestry, která navštěvovala stejnou střední školu jako Vlastina dcera. Občas ji moje sestra navštívila, aby pomohla s něčím v domácnosti nebo si normálně popovídala, protože Vlasta ve svých 50 letech trpěla obsesemi, slyšela různé hlasy a byla svázaná depresí, která jí někdy nedovolila ani vylézt z postele, natož se postarat o domácnost. 

Po jedné takové návštěvě se mi sestra svěřila, že ji Vlasta poprosila o modlitbu. Začaly jsme se modlit a já jsem ještě ten večer napsala Vlastě dopis. Dopisy nepíšu a už vůbec neznámým lidem, ale ten večer jsem věděla, že tahle žena musí poznat Boha-ten jediný ji může vysvobodit a uzdravit. Za dva dny volala, hlavu plnou otázek, nevíry a pochybností, jestli ten Bůh, Ježíš Kristus může opravdu uzdravit ji, která má depresi víc než 10 let. Prozatím s tím neudělal nikdo nic, ani psycholog ani psychiatr ani léčitelé, věštci, čarodějnice…tak proč Někdo koho ještě ani neviděla? Ale Bůh má dost milosti pro všechny, kteří jsou obtěžkáni břemeny, bolestí a beznadějí, On má dost lásky pro každého a já věděla, že i pro Vlastu.

Ještě ten den po telefonu přijala Pána Ježíše do svého srdce a slíbila, že někdy přijede. Po dlouhých měsících a modlitbách se mojí sestře podařilo Vlastu přivést do Prahy na kázaní sestry Rani Sebastian. Věděla jsem, že krok víry, který udělala moje sestra i Vlasta, a to že přijely na kázání, Bůh mocně ocení. To očekávání ve mně rostlo čím dál tím víc. 

Už během chval se Vlasta proměňovala a i když možná nerozuměla všemu, hned při první výzvě modliteb za lidi, kteří mají problémy s dětmi se hrnula dopředu. Já ale doufala, že Bůh má pro ni víc. Modlitby byly téměř u konce, když kazatelka řekla, aby přišla Vlasta dopředu, zvedla se a já i moje sestra jsme věděly, že tenhle Boží dotyk úplně uzdraví léta bolesti, sebevražedných myšlenek a depresí. Dnes si nepamatuji, co všechno Bůh Vlastě skrze sestru Rani řekl, rozhodně ji ale dal „další roky bez deprese“, další roky života. Promlouval konkrétní uzdravující slova, která by si nevymyslel ten nejlepší psychiatr, dal Vlastě naději, která trvá. 

Bohu buď dík, On je ten který uzdravuje!

Lucie Sedláčková