Uf! Mám to. Právě jsem zvládla sbalit všechny věci mé dcery do přiměřeně velkého kufříku a pohodlného batůžku, aby mohla odjet na pětidenní školu v přírodě. Víte, jak je nadšená? Už čtrnáct dní je úplně mimo, jak se těší. A já jsem jí všechno připravila, nachystala, sbalila, prostě má všechno, co by mohla během těch pár dní potřebovat. Všechno oblečení, toaletní potřeby, cyklistickou helmu, rukavice, svačinky, zkrátka a dobře od A do Z všechno, co vím, že se jí může hodit na cestu.

Ona pochopitelně zhruba ví, co měla na seznamu, večer ho s ní ještě projdu a ukážu jí, kde co má. Ale já ji znám, svou milovanou dceru, někdy poslouchá na půl ucha, snadno se nechá rozptýlit a lehce zapomene. Modlím se, aby se nevrátila se zprávami typu, zmokla jsem, protože jsem nevěděla, kde mám pláštěnku, musela jsem poprosit holky, aby se se mnou rozdělily o svačinu, protože jsem jí nemohla najít, a v noci mi byla zima, protože jsem nevěděla, že jsi mi sbalila teplé pyžamo. Zkrátka je možné, že nebude chtít ztrácet čas tím, že si pečlivě vybalí věci z kufru. Tedy že prohrábne horní vrstvu a uzavře, že jsem jí do kufru nedala to, co potřebuje.

Podobným způsobem nám sbalil náš nebeský Otec všechno, co budeme potřebovat na naší pozemské cestě, všechno a ještě mnohem víc, než můžeme požádat nebo si dokonce představit. Sbaleno máme úplně, nic nechybí, ničeho není málo. Otec nám všechno nachystal dokonale.

Dokud nezačneme věnovat čas a trpělivost tomu, abychom prošli seznam, který nám připravil, dokud pečlivě nevybalíme všechno, co nám s láskou přichystali Jeho ruce, budeme mít dojem, že nás někdo podfouknul. Nebo nabydeme přesvědčení, že se zkrátka musíme bez těch věcí obejít.

Projdi si dnes ten pomyslný kufr znovu abys zjistil, co ti Abba všechno připravil.

1. Korintským 2:12 “My jsme však nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha, abychom rozuměli, čím nás Bůh obdaroval.“

2. Petrova 1:4 „Takto nám byla darována vzácná a veliká zaslíbení, abyste skrze ně získali účast na Boží povaze a unikli zkáze, do níž se svět ve své žádostivosti řítí.“